SZOMBATHELYIEVANGÉLIKUS EGYHÁZKÖZSÉG

Megemlékezés a Nemzeti Összetartozás Napján

Június 4-én, a Nemzeti Összetartozás Napján ünnepi megemlékezés volt az evangélikus templomban.

Az ünnepi istentisztelet keretében elsőként Sátory Károly, a Reményik-iskola igazgatója köszöntötte az intézmény tanulóit, s a megjelent vendégeket, majd Puskás Tivadar, Szombathely város polgármestere mondott beszédet. Együtt ünnepeltek iskolánkkal a perbetei alapiskola diákjai, akik versekkel, énekkel tették színesebbé a megemlékezést. Dalos Tibor történelem tanár rendhagyó történelem óra keretében foglalta össze a trianoni békediktátumot megelőző és az azt követő eseményeket, majd az iskolai énekkar előadását hallhattuk. Az ünnepség végén koszorút helyeztek el kishuszárjaink az első világháborús emléktáblánál.

A templomi rendezvény után közösen vonultunk át a városi megemlékezésre az első világháborús emlékműhöz.

Istentiszteleti rend

vasárnaponként 9 órakor istentisztelet és
10.30-kor családi istentisztelet

Az Úr pedig ezt mondta [Mózesnek]: Meglátja majd az Úr tetteit az egész nép, amely között vagy.

(2Móz 34,10c)

Azután [Jézus] bejárta egész Galileát, tanított a zsinagógáikban, hirdette a mennyek országának evangéliumát, és gyógyított mindenféle betegséget és erőtlenséget a nép körében.

(Mt 4,23)

Számlaszám: