SZOMBATHELYIEVANGÉLIKUS EGYHÁZKÖZSÉG

Megemlékezés a Nemzeti Összetartozás Napján

Június 4-én, a Nemzeti Összetartozás Napján ünnepi megemlékezés volt az evangélikus templomban.

Az ünnepi istentisztelet keretében elsőként Sátory Károly, a Reményik-iskola igazgatója köszöntötte az intézmény tanulóit, s a megjelent vendégeket, majd Puskás Tivadar, Szombathely város polgármestere mondott beszédet. Együtt ünnepeltek iskolánkkal a perbetei alapiskola diákjai, akik versekkel, énekkel tették színesebbé a megemlékezést. Dalos Tibor történelem tanár rendhagyó történelem óra keretében foglalta össze a trianoni békediktátumot megelőző és az azt követő eseményeket, majd az iskolai énekkar előadását hallhattuk. Az ünnepség végén koszorút helyeztek el kishuszárjaink az első világháborús emléktáblánál.

A templomi rendezvény után közösen vonultunk át a városi megemlékezésre az első világháborús emlékműhöz.

Nyári Istentiszteleti rend

vasárnaponként 10 órakor,
a hónap utolsó vasárnapján családi jellegű istentisztelet

Hagyd az Úrra utadat, bízzál benne, mert ő munkálkodik.

(Zsolt 37,5)

Éppen ezért meg vagyok győződve arról, hogy aki elkezdte bennetek a jó munkát, elvégzi Krisztus Jézus napjára.

(Fil 1,6)

Számlaszám: