SZOMBATHELYIEVANGÉLIKUS EGYHÁZKÖZSÉG

Csendesnap iskolánkban

Iskolánk csendesnapjának középpontjában az elfogadás állt. A célunk az volt, hogy érzékenyítsük a gyerekeket a másként élők elfogadására.

A reggeli áhitat után a felsősök a Johanneumba látogattak csoportonként, ahol az ott élő fogyatékos fiatalok bemutatták, milyen műsorral készültek anyák napjára. Azokról, akikkel nem találkoztak a diákok, egy filmet vetítettek az ott dolgozók, s bemutatták az otthon mindennapjait. Megható pillanatokat, mély érzelmeket élhettek át itt a tanulók, így a látogatás után az iskolában beszélték meg, hogyan élték meg ezeket a perceket. Majd játékos feladatokon  keresztül élhettek át, milyen amikor valaki nem úgy éli életét, ahogy ők, és mennyire fontos az egymásra figyelés, a másik elfogadása. Kipróbáltatták például azt is, milyen kerekesszékben ülni.

Ezalatt az alsósok különböző állomásokon jártak, ahol egy-egy bibliai történet alapján tapasztalhatták meg, milyen is az, amikor egy érzékszerv, vagy testrész nélkül kell boldogulnia az embereknek a mindennapokban. Milyen az élet, ha valaki nem hall, nem lát, törött a keze, nem tud lábra állni... emellett az is kipróbálhatták, hogyan lehet segíteni társaiknak.

Istentiszteleti rend

- 9 órakor istentisztelet

- fél 11-kor családi istentisztelet

- a Credo Rádió műsorán 19 órakor

Lelkészek elérhetőségei

Menyes Gyula

06-20/824-2018

Steindl-Papp Judit

06-20/824-4106

Bölcs szívű és hatalmas erejű ő: ki tudna ellene szegülve épségben maradni?

(Jób 9,4)

Ne legyetek nagyratörők, hanem az alázatosakhoz tartsátok magatokat. Ne legyetek bölcsek önmagatok szerint.

(Róm 12,16)

Számlaszám: