SZOMBATHELYIEVANGÉLIKUS EGYHÁZKÖZSÉG

Reformációi gálaest Budapesten helyi fellépőkkel

Október a reformáció hónapja. A Magyarországi Egyházak Ökumenikus Tanácsa nagyszabású gálaestet tartott október 20-án Budapesten az Uránia Filmszínházban, melyen színpadra lépett a VOX Savariae Ökumenikus Vegyeskar és bemutatkoztak a Reményik Sándor Evangélikus Általános és Művészeti Iskola növendékei is.

Az estet, melynek moderátora Bényi Ildikó volt, a VOX Savariae Ökumenikus Vegyeskar nyitotta meg. A teltházas gálán Steinbach József református püspök köszöntötte az Uránia Filmszínház közönségét, s tartott áhítatot, melyben a reformáció hónapjának igéjét vette alapul: "...egyetértés legyen közöttetek Jézus Krisztus akarata szerint..." Róm 15,5

A VOX Savariae Ökumenikus Vegyeskar Lakner-Bognár Nóra vezényletével négy művet énekelt a színpadon. Zongorán kísért Lakner-Bognár András, s közreműködött a Solas Rézfúvós Együttes. Ezt követően Gulyás Gergely miniszter tartott előadást, "A reformáció népeként a hit, az értelem és a kultúra egységében" címmel; majd a Pünkösdi Egyház Zenei Missziójának Égi Szólamok Kórusa zárta az ünnepség első részét.

A szünet után a Reményik Sándor Evangélikus Művészeti Iskola tanulói léptek színpadra elsőként. A közönség filmvásznon tekinthetett meg egy bemutatkozó kisfilmet, mely Reményik Sándor Öröktűz c. versére készült, majd a Vasi Kislegényczéh pörgős elődásával folytatódott a produkció. A műsorban az intézmény színjátszói zenei kíséret mellett szavaltak verseket, majd a Ten Sing Savariae egy kisebb csoportjának előadását láthatta a közönség. Ebben megemlékeztek Sztehlo Gáborról, s az üldözött keresztényekről.

Az ünnepségen a Protestáns Újságírók Szövetsége nevében Nagy Katalin, elnök adta át a Rát Mátyás díjat Vitéz Ferenc újságírónak, a Debreceni Hittudományi Egyetem docensének. A díjátadás után a Tabulatúra régizene-együttes lépett a színpadra, majd az est végén a közönség és a szereplők együtt énekelték el a Himnuszt.

Az ünnepségről megjelent írások:

Istentiszteleti rend:

- istentiszteleteinket a következő időpontokban tartjuk:

minden vasárnap 9 órakor istentisztelet

minden vasárnap 10.30 órakor családi istentisztelet.

Kivételt képeznek a nagy ünnepek és a konfirmáció, amikor egy istentiszteletet tartunk 10 órakor. Ezekről külön hírben adunk tájékoztatást honlapunkon.

a hónap 1. és 3. vasárnapján 14 órakor Nemeskoltán,

15.30-kor Püspökmolnáriban istentisztelet

Lelkészek elérhetőségei:

Steindl-Papp Judit

lelkész

06-20/824-4106

Torma-Hasza Mónika

lelkész

06-20/824-4412

A Szombathelyi Evangélikus Egyházközség Levéltára (SzEEL) 1953-ig kutatható. Bejelentkezés a lelkészi hivatalban telefonon, e-mailben vagy személyesen.

Számlaszám:
OTP: 11747006-20003397