SZOMBATHELYIEVANGÉLIKUS EGYHÁZKÖZSÉG

Evangélikus Diákkórusok Országos Találkozója Szombathelyen

Szombathelyen tartották április 5-7. között az Evangélikus Diákkórusok Országos Találkozóját. Először adott otthont a rendezvénynek a Szombathelyi Evangélikus Egyházközség és a Reményik Sándor Evangélikus Általános Iskola.

A rendezvény ezen a linken megtekinthető.

A találkozó nyitóestjén a Reményik-iskola énekkara lépett a közönség elé. Erről a facebook közösségi oldalon láthatnak videófelvételt.

Szombaton 11 kórus énekelt az evangélikus templomban.

Gyurátz - Kórus (Pápa)
Pauza Kamarakórus (Nyíregyháza)
Campanella Gyermekkar (Albertirsa)
Kicsiny Rózsák (Nyíregyháza)
Hunyadi-Énekkar (Sopron)
Aszódi Evangélikus Petőfi Gimnázium Énekkara

Mezőberényi Petőfi Sándor Evangélikus Gimnázium Leánykara
Rauch András kórus (Sopron)
Arrisus Ifjúsági Vegyeskar
Bonyhádi Petőfi Sándor Evangélikus Gimnázium Kórusa
Deák Téri Evangélikus Gimnázium Vegyeskara

A kórustalálkozó egyben "Éneklő Ifjúság" országos minősítő hangversenye is volt, így az énekkaroknak lehetőségük volt minősítés megszerzésére is.  Így a következő eredményeket érték el a vállakozó kedvű kórusok:

B Arany minősítést szerzett a Hunyadi-Énekkar, valamint az Aszódi Evangélikus Petőfi Gimnázium Énekkara, melynek karnagya Szabó Andrásné elismerő oklevelet vehetett át kiemelkedő karnagyi tevékenységéért.

B Ezüst minősítést ért el a Campanella Gyermekkar, melynek karnagya Hepp Éva elismerő oklevelet vehetett át kiemelkedő karnagyi tevékenységéért.

B Bronz minősítést szerzett a Kicsiny Rózsák gyermekkar. Vezetőjük Kallós Anikó elismerő oklevelet vehetett át a műsor gondos, értékes összeállításáért.

A Arany diplomával minősítést kapott a Deák Téri Evangélikus Gimnázium Vegyeskara. A kórus vezetője Bence Gábor elismerő oklevelet vehetett át kiemelkedő karnagyi tevékenységéért.

A Arany minősítést szerzett az Arrisus Ifjúsági Vegyeskar, melynek karnagya Kutyejné Ablonczy Katalin elismerő oklevelet vehetett át kiemelkedő karnagyi tevékenységéért.

A Arany minősítést ért el a Mezőberényi Petőfi Sándor Evangélikus Gimnázium Leánykara is.

A nap zárásaként a résztvevők táncházon, vagy karaoke esten vehettek részt. Utóbbinak a hangulatát a Ten Sing Savariae fiataljai biztosították. Erről is láthatnak egy rövid videót a csapat facebook oldalán.

További cikk a találkozóról:

Istentiszteleti rend:

- istentiszteleteinket a következő időpontokban tartjuk:

minden vasárnap 9 órakor istentisztelet

minden vasárnap 10.30 órakor családi istentisztelet.

Kivételt képeznek a nagy ünnepek és a konfirmáció, amikor egy istentiszteletet tartunk 10 órakor. Ezekről külön hírben adunk tájékoztatást honlapunkon.

a hónap 1. és 3. vasárnapján 14 órakor Nemeskoltán,

15.30-kor Püspökmolnáriban istentisztelet

Lelkészek elérhetőségei:

Steindl-Papp Judit

lelkész

06-20/824-4106

Torma-Hasza Mónika

lelkész

06-20/824-4412

A Szombathelyi Evangélikus Egyházközség Levéltára (SzEEL) 1953-ig kutatható. Bejelentkezés a lelkészi hivatalban telefonon, e-mailben vagy személyesen.

Számlaszám:
OTP: 11747006-20003397